Ogłoszenia Łódź na Spin-off.com.pl > Wiadomości

Wiadomości z Twojego miasta Łódź i okolic!

Tuż po porodzie, z dzieckiem na rękach, uciekła przed wojną. Pomogli jej w Centrum Zdrowia Matki Polki

2022-03-03 14:19:08

Każda wojna to dramaty matek. I tych, których synowie giną na froncie, jak również kobiet z małymi dziećmi bądź noszących je jeszcze w łonie. Część ukraińskich matek postanowiła skryć się jak najdalej od wybuchających bomb i przekroczyła polską granicę. W łódzkim Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki znajdują fachową opiekę i chronienie.


Uchodźcy z Ukrainy. Co robić po przekroczeniu granicy. Dokumenty, transport, mieszkanie, lekarz, szkoła dla dziecka

2022-03-01 18:30:46

By przekroczyć granicę polsko-ukraińską, uchodźcy czekają w kolejce nawet kilka godzin. Jakie kroki mają podjąć na granicy i po przybyciu do Polski? Jak zalegalizować pobyt? Jak uzyskać pomoc rządową? Wyjaśniamy.


Jak pomóc Ukrainie? Lista zbiórek i akcji charytatywnych

2022-02-26 08:15:00

Po rosyjskim ataku na Ukrainę wiele osób zastanawia się, jak może wesprzeć Ukrainę i jej obywateli. Słowa otuchy, wyrazy wsparcia, udział w protestach to sposoby na wyrażenie poparcia dla Ukrainy. Są jednak i inne, znacznie bardziej realne formy pomocy. Fundusze zbierają zarówno organizacje polskie, jak i zagraniczne. Sprawdź, jak możesz pomóc.


Polskie miasta zrywają współpracę z rosyjskimi partnerami. "Głos sprzeciwu wobec agresji"

2022-02-25 15:59:00

Kraków zamierza zerwać współpracę z Sankt Petersburgiem i Moskwą. Goleniów kończy współpracę z miastem partnerskim Gurjewsko w obwodzie kaliningradzkim Federacji Rosyjskiej. Bełchatów zawiesił współpracę z Sowieckiem. Bytom wypowiedział zawartą w 2005 roku umowę o partnerstwie z Dmitrowem. Do tego grona dołączyła również gmina Kętrzyn. Kolejne polskie samorządy odcinają się od współpracy z rosyjskimi partnerami. Wspólne stanowisko przyjęli w piątek przewodniczący rad miejskich miast wojewódzkich.


Jak pomóc Ukrainie? Lista zbiórek i akcji charytatywnych

2022-02-25 10:05:52

Po rosyjskiej inwazji na Ukrainę wiele osób zastanawia się, jak może wesprzeć Ukrainę i jej obywateli. Słowa otuchy, wyrazy wsparcia, udział w protestach to sposoby na wyrażenie poparcia dla Ukrainy. Są jednak i inne, znacznie bardziej realne formy pomocy. Fundusze zbierają zarówno organizacje polskie, jak i zagraniczne. Sprawdź, jak możesz pomóc.


S8. Zabezpieczali przejazd amerykańskiej kolumny. W pojazd Żandarmerii Wojskowej uderzyła ciężarówka

2022-02-23 09:47:40

W środę rano ciężarówka - jadąca drogą S8 w kierunku Warszawy - uderzyła w tył busa Żandarmerii Wojskowej. Do zdarzenia doszło na wysokości miejscowości Sokolniki w województwie łódzkim. - Żołnierze zabezpieczali kolumnę amerykańskiego wojska, która musiała się zatrzymać, bo z koła jednego z ich pojazdów uszło powietrze - przekazuje policja.


Rawa Mazowiecka. Pracowali w ogrodzie przy kościele, znaleźli pocisk artyleryjski 

2022-02-22 15:42:00

Na pocisk artyleryjski natrafili mężczyźni, którzy pracowali w ogrodzie przy kościele w Rawie Mazowieckiej (województwo łódzkie). Zaalarmowali policję. Niebezpieczne znalezisko zabrali saperzy i wywieźli je na poligon do neutralizacji.


Amerykańscy senatorowie w bazie lotniczej w Łasku. Mówili o "jasnym sygnale dla Władimira Putina"

2022-02-22 12:23:26

Do 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku (województwo łódzkie) przyjechali amerykańscy senatorowie, odbywający wizytę w Polsce. Senator Christopher Coons z komisji spraw zagranicznych, senator Richard Durbin, rzecznik dyscypliny większości w Senacie oraz senator Jeanne Shaheen z komisji obrony podkreślali solidarność Stanów Zjednoczonych z sojusznikami i deklarowali, że będą ich bronić. Ocenili, że ostatnie decyzje Władimira Putina oznaczają, iż Rosja "naruszyła integralność terytorialną" Ukrainy.


Artur Rojek i Łukasz Minta tworzą nowy festiwal. Great September odbędzie się w Łodzi we wrześniu

2022-02-22 12:01:10

Artur Rojek, muzyk i założyciel katowickiego OFF Festivalu, oraz Łukasz Minta, twórca Spring Break, postanowili stworzyć wspólnie nowy festiwal Great September Showcase Festival & Conference. Impreza odbędzie się w dniach 15-17 września w łódzkich klubach. Festiwal ma być miejscem spotkań branży muzycznej, a także szansą dla młodych polskich zespołów, aby zaprezentować się szerokiej publiczności.


Latają w kierunku krajów nadbałtyckich, stacjonują w Łasku. Amerykańskie myśliwce F-15 w Polsce

2022-02-22 10:09:51

W bazie w Łasku (woj. łódzkie) stacjonują amerykańskie myśliwce F-15, które przyleciały do Polski. Maszyny i ich piloci mają wzmocnić wschodnią flankę NATO. - Latają w kierunku krajów nadbałtyckich, lądują również na lotnisku na Litwie. Liczba samolotów amerykańskich, która tutaj się znajduje jest więc zmienna - relacjonuje reporter TVN24.